Kütusekulu

1. Esimene ärandatud auto saadi tänu GPS kontrollerile ja turvafirma koostööle kätte tänavu veebruaris, kui Toyota Landcruiser jõudis taas omanikuni kolmveerand tundi pärast ärandamist.

Kogu lugu juhtus Harjumaal 9. veebruari õhtul, kui juhtimiskeskusesse helistas firma autovalve klient ja teatas, et tema Toyota Landcruiser on ärandatud, seda tänu varastatud signalisatsioonipuldile ja autovõtmetele.

Juhtimiskeskusest sõiduki valveseadmele tehtud GPS-päring näitas, et auto asus tol hetkel Harjumaal Laitse lähedal.

Info sõiduki asukoha kohta edastati viivitamatult ekipaažidele ning politseile.

Lähenevat patrullekipaaži märganud ärandaja üritas koos autoga põgeneda, kuid pärast jälitamist leiti mahajäetud sõiduk Laitsest.

2. Teine ärandatud auto tabati tänu autovalve teenusele teisipäeval.

Hommikul helistas juhtimiskeskusesse autovalveklient Väänast ja teatas, et tema sõiduauto Audi A6 on ärandatud.

Vargad olid ajal, mil klient magas suvila teisel korrusel, sisenenud esimesele korrusele, võtnud auto dokumendid ja võtmed ning minema sõitnud. Kuna siseneti võtmetega, autosse paigaldatud valveseadmed häiret ei andnud.

Ärandatud auto positsioneering näitas, et Audi A6 asub Loksal.

Patrullekipaaž leidis auto Loksalt laudadest ehitatud eraldi seisvast garaazist.

Kui saabus politsei, avati garaaz, kus oli ärandatud Audi A6, mis omanikule tagastati.

3. 15. augustil kell 18.57 helistas juhtimiskeskusesse autovalveklient, kes viibis ühes Harjumaa rannas, ja teatas, et tema auto võtmed on varastatud.

Ärandatud auto positsioneering näitas, et see oli sisenenud ühte Mustamäe parkimismajja.

16. augusti hommikul õnnestus patrulli töötajatel tuvastada, millises garaaziboksis auto tõenäoliselt on ning kinni pidada seal viibinud noormehed.

4. Valves olev auto saadi neljapäeva hommikul kätte 12 minutit pärast seda, kui see varastati.

Kell 10.21 helistas juhtimiskeskusse autovalve klient, kes teatas, et hetk tagasi varastati temalt Pärnu maanteel asuvas kohvikus auto võtmed ja nende abil aeti ära tema BMW X5.

Kell 10.33 leiti auto ühest Jakobsoni tänava hoovist mahajäetuna.

5. CarCops Autovalve - Teeme lõpu veokitest kütusevargusele.

21. märtsil kell 1.28 laekus politseile teade, et Tartus Vahi tänaval tõmmatakse kahe veoauto Iveco paakidest diislikütust välja. Sündmuskohal leidis politsei autode vahetust lähedusest kolm täis kanistrit 80 liitri kütusega ja kolm tühja kanistrit.

Tänu sõidukiomaniku kiirele reageerimisele jäi kütusevargus lõpule viimata.

Kriminaalasja menetlemise käigus selgus, et sõidukiomanik oli rakendanud omapoolsed abinõud kütusepaakide turvamiseks ning tellinud valvesüsteemi, mis saadab sõidukiomaniku telefonile sõnumi, kui kütusepaak avatakse. Tänu sellele süsteemile jõudis sõidukiomanik kiiresti sündmuskohale ja informeeris juhtunust politseid.

Kütus, mis tänu sellele valvesüsteemile jäi varastamata, on kindlasti hea kompensatsioon süsteemile tehtud investeeringu eest. Veokijuhid kasutasid veel ühte võimalust. Nad olid kaks veokit parkinud teineteise kõrvale nii tihedalt, et kütusepaagid olid vastakuti ning neile ei olnud võimalik ligi pääseda.

Kui üks auto ära sõitis, oli varas ka kohe platsis ja asus tegutsema. Õnneks ei saanud ta seda kaua teha.“

Paigalda ka enda ettevõtte autodele CarCops Autovalve süsteem, mis hoiab sind sõnumi ja e-mailiga kursis kui kütusevargad tegutsevad.

Mobiilne Äpp lae alla siit:

CarCops Autovalve sertifikaadid

Soovin teenust kasutada, kuidas peaksin käituma?

1 Esita tellimus 2 Allkirjasta leping 3 Vali paigaldaja

Naudi teenust!